Puhastatud seade ei aita hoida ruumis  ainult ühtlast ja etteantud temperatuuri, vaid parandab ka õhu kvaliteeti ja allergiliste reaktsioonide teket.  Kui kliimaseade ei ole korralikult hooldatud ja puhastatud siis võib see kaasa tuua võimalike tervise kahjustusi.

Jahutus kuumadeks suvepäevadeks

Kliimaseadme abil on hea muuta siseruumide temperatuuri, pakkudes inimestele lohutust igal aasta ajal. Kuumus võib põhjustada kuumarabanduse, kus organism ei suuda enam oma temperatuuri reguleerida, mis on eriti suureks ohuks südamehaigetele ja vanadele inimestele. Kuumus põhjustab higistamist,  sellega seoses võib tekkida organismis vedeliku puudus ja võib põhjustada  dehüdratsiooni. Kliimaseadmed vähendavad ohtu inimese organismi ülekuumenemise eest.

Jahutus funktsioon suurendab seadmes niiskusetaset, mis on omakorda ideaalne keskkond bakterite, hallituse ja seente kolooniate kasvuka. Ennem sooja suveaega ja jahutus funktsiooni kasutamist ole kindel, et sinu kliimaseade on puhastatud. Alanda temperatuuri järk järgult, et vältida seadmes kondensaadi teket.

Õhukvaliteedi parandamine

Kliimaseadmed aitavad kaasa õhu kvaliteedi paranemisel. Nad filtreerivad tolmu, õietolmu ja teisi allergeenide eksogeene ja aitavad vähendada ruumide niiskustaset, mis omakorda hoiab ära hallituse ja seenteosakeste paljunemise. Seda kõike vaid siis kui teie kliimaseadet puhastatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt.

Allergia ja astmahoogude vähendamine

Seadme ja filtrite regulaarne puhastamine ja desinfitseerimine võivad vähendada astmahoogude ja allergiliste reaktsioonide tekkeid, kõrvaldades õhust tolmu ja takistab hallituse ja seente  kasvu. Kokkupuude hallituse ja seente osakestega on üks peamisi tegureid, mis suurendab riski allergilise reaktsiooni tekkeks, astmahood ja muud hingamishäireid. Kliimaseadmed võimaldavad hoida aknad kinni, mis aitab vältida õietolmu tungimist tuppa.

Kuiv nahk

Nagu iga teinegi küttemoodus võib ka kliimaseade põhjustada limaskesta kuivust ja ärritust. Nahk võib muutuda kuivaks ja tundlikuks ning kaotada loomuliku elastsuse.

Allergia ja hingamisteede haigused

Kliimaseadme külm õhk  võib põhjustada sinusiiti, nohu, kurguvalu ja teisi sümptomeid, mis meenutavad grippi.Mõned kliimaseadmed ei niisutatud õhku, mis võib põhjustada asjaolu, et see on liiga kuiv. Kuiv õhk võib ärritada suu ja nina limaskesta.

Kliimaseadmed koguvad enesesse palju tolmu, õietolmu, baktereid ja teisi orgaanilisi osakesi. Seadme mitte regulaarsel puhastamisel ja desinfitseerimisel puhutakse seadmesse kogunenud osakesed  uuesti teie siseruumidesse laiali. See võib tekitada hingamisteede haiguseid ja on suureks ohuks inimestele kellel on astma ja allergia.

Haige hoone sündroom

Haige hoone sündroom esineb sagedamini hoonetes, kus on paigaldatud kliimaseadmed. Selliste hoonete inimestel on tihti sümptomid nagu hingeldus, naha ja limaskesta ärritus, peavalu ja väsimus või kurnatus. Kõiki neid sümptomeid nimetatakse „haige hoone sündroomiks“. Arvatakse, et just selle sündroomi põhjuseks võib olla hallituse ja teiste kahjulike organismide kogunemine kliimaseadmetesse, mille läbi nad paisatakse õhku. 

Kehakaalu tõus

See võib tunduda kummaline, kuid uuringu läbiviidud eksperdid biostatistika Ülikooli Alabama Birminghami näitab, et kliimaseadmed aitavad kaasa kaalutõusule. Uuringu kohaselt kasutatakse kliimaseadmeid siseruumide ühtlase temperatuuri hoidmiseks. Sellega seoses ei ole vaja inimorganismil energiat kulutada et põletada kaloreid, et kohaneda õhutemperatuuri muutustega. See omakorda võib põhjustada kaalutõusu.

Oht  keskkonnale

Enamik kliimaseadmed kasutavad  freooni, mis teadaolevalt põhjustavad osoonikihi kahanemist. Kuid uue põlvkonna kliimaseadmed kasutavad süsihappegaasi ning  tekitavad vähem kasvuhoonegaaside heitkoguseid ja seega ei ole nii oluline mõju kliimale.

Ainus viis, kuidas saame oma kliimaseadmeid kasutades  vähendada riske, regulaarne kliimaseadme ja filtrite puhastamine kasutades ainult selleks väljatöötatud vahendeid. Kliimaseadmetesse kogunenud tolmu ja mikroobide eemaldamine, et piirata nende õhku sattumist.

Kliimaseade puhub öö-päevas endast läbi tuhandeid kuupmeetreid õhku, kaasates ja talletades endaga tolmu, õietolmu, baktereid ja teisi orgaanilisi osakesi. Sellepärast on äärmiselt oluline jälgida oma seadme puhtust.

Kliimaseadmes asuvad õhukanalid, ventilaator, soojavaheti ja osad mis asuvad ligipääsmatutes kohtades, vajavad regulaarset puhastamist. Eelnimetatud tööd on soovitav lasta teha spetsialistil, et minimeerida riske, mis on seotud seadme edaspidisel kasutamisel.

Mitte hooldatud kliimaseade mitte ainult ei anna teile soovitud ja seadmele etteantud tulemust vaid tarbib ka rohkem elektrienergiat.