Õhksoojuspumpade ja kliimaseadmete keemiline survepesu parandab süsteemi tõhusust, vähendab elektrienergia tarbimist ja pikendab süsteemi eluiga.
Õhksoojuspumbad on tänapäeval väga levinud, sama levinud on ka arusaam, et seade suuremat hooldust ei vaja . Kahjuks see arusaam on vale sest ainuüksi filtrite puhastamisest ei piisa. Paraku on kohti kus isegi toasoleva seadme filtreid ei puhastata regulaarselt, vaid alles siis kui tuntakse seadme ebaefektiivsust.
Kui tunnete, et filtrite puhastamine ei anna ka enam soovitud tulemust, siis olete juba asjal liiga kaugele lasknud minna. Sellisel juhul on seadmes olev soojusvaheti umbes ja vajab juba põhjalikumat puhastust.
Teie seadmest läbib iga päev tuhandeid kuupmeetreid õhku kaasates endaga tolmu ja teisi lendlevaid orgaanilisi osakesi. Tolm ja muu orgaanika kinnistuvad seadme osadele, moodustades soojusvahetile isoleeriva teki, mis takistab süsteemil sooja / külma temperatuuri ülekandmist. Selle tulemusena peab süsteem tegema rohkem tööd, et saavutada etteantud tulemus
Seadme mitte hooldamine ei ole paraku kokkuhoid, sest ummistunud seade ei anna soovitud tulemust, kuid võib suurendada 1/3 elektrienergia tarbimist. Ummistunud seade kuumeneb üle ja koormab sellega tervet süsteemi, mille tulemusel lüheneb teie seadme eluiga.
Paljud firmad puhastavad soojusvaheteid suruõhuga mis ajab väga palju tolmu ja paraku ei ole nii efektiivne kui seadme pesemine. Suruõhuga puhastamisel puhutakse tolm ka soojusvaheti sisse kus teda on võimatu kätte saada. Keemilise survepesuga saavutatakse seadme täielik puhtus . Pesu eeliseks on see, et pestes eemaldatakse seadmes olevad rasvad ja muu orgaanika (hallitus, tolmulestad, bakterid), pestud pinnad jäävad siledaks ja kuivaks ning seade püsib pikalt puhas.
Puhastamata kliimaseade on suurepäraseks kasvulavaks hallitusele, seentele ja bakteritele, mis põhjustavad halba lõhna, allergilisi reaktsioone ja haiguste levikut.